Yazdır
Kategori: İlaçlama
Gösterim: 919

İlaçlama

İlaçlama

Ev İlaçlama

Özellikle yaz aylarına girilmesiyle birlikte bu sorun evde, işyerinde, sitede, yazlıkta, arazide aslında hemen her yerde çok hızlı çoğalabilen ve sıkıntı yaratan bir durumdur. Böcekler çok hızlı hareket ederler ve mesela eve girip kuytu bir köşede hızlıca çoğalırlar. Konut sahibi genelde bu durumlarla ilk karşılaştığında kendi imkanları ile piyasada satılan ilaçlarla duruma el koymaya çalışır ancak üreme çok hızlı gerçekleştiği için profesyonel bir destek yardımının şart olduğu gerçeği ortadadır. Böcekler denildiğinde çok fazla çeşitlilik vardır. Evde bir böcek görmek demek onun tek başına olmadığının kesinlikle bir numaralı göstergesidir. Bu türde haşeratın ve en önemlisi yumurtalarının olduğu bilinci aşikardır. Böcekler karanlık sever ve kuytu köşeler saklanma yerleridir. Böcek çeşitleri içeresinde kemirgenler de olabilir ki, bunlardan kurtulmak kesinlikle profesyonel bir yardım gerektirir. Bir hamam böceği kapsüller halinde yumurtladığı için her iki ayda bir kırk katı hamam böceği oluşturur. Bir fare bir yılda 48 yavru doğurabilir. Bir kene bir seferde 10.000 yumurta bırakır. Bu sayede giderek artış evinizde olumsuz olayların doğmasına ve sağlık sorunlarının çıkmasına neden olur. İlaçlama, servisi ile çalışmada hangi kimyasalların kullanılacağı bilgisi ev halkına verilir ve gerekli önlemler alınır.

Böcekler Yaşam Alanınıza Nasıl Gelir

Bir karınca 400.000 karınca kolonisi demektir. Bu korkunç tablo gösteriyor ki, böceklerin giremeyeceği hiçbir yer yoktur. Alışveriş poşetleri ile eve girer, evcil hayvana yapışarak girer, camdan, apartman içinden, su borularından girer. Bir böcekle karşı karşıya gelmek demek İlaçlama, faktörü ve yapılacakların gündeme gelmesi demektir. Eğitim kurumları özellikle haşere ve kemirgenler açısından çok fazla rastlanılan bölgelerdir. Bu sebeple okul alanları profesyonel ekiplerce ilaçlanmalıdır. Hafta sonu tatillerinde ya da yaz tatillerinde okul ilaçlamaları periyodik olarak yenilenmelidir. Bu tür haşereler aynı zamanda virüs ve hastalık taşıdığından çocukların sağlığı hat safhadadır. Etkili bir ilaçlama yöntemine başvurulması gerekir.

Haşerelerden Kurtulmak Profesyonel Destek İster

Piyasada satılan spreyler ya da böcek ilaçlarının profesyonel açıdan kurtulmada pek payı olduğu söylenemez. Marketten alınan ilaçlar bir kısmını öldürse de geride telaffuz edilen koloni için bu imkansızdır.  Periyodik ilaçlamalar aslında bir mekan için en uygun durumdur. Uygulamalar yaklaşık yarım saat kadar sürer. Uygulamadan 4 saat kadar sonra havalandırılmış mekana girilebilir. İlaçlama, profesyonel yaklaşımı çevreye duyarlılık demek, insan sağlığına önem vermek demek, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam için güvenilir alanlar yaratmak demektir.